< Predchádzajúca novinka
26.06.2016 18:38

Päť krát na stupňoch víťazov.

Vytrvalostnými pretekmi vyvrcholilo v nedeľu 26. júna v Revúcej prvé kolo Slovenského pohára v letnom biatlone.

Počas pretekov opäť vládlo veľmi teplé slnečné počasie,čo sťažilo súťaže v najdlhšej biatlonovej letnej disciplíne. V staršom doraste opäť zvíťazil Matej Baloga z Prešova. Za ním skončili naši traja zástupcovia. Druhý po streľbe 0,2,1,1 Matej Lepeň,tretí Samo Závalec (2,4,1,0) a na štvrtom mieste dobehol Róbert Valenta (3,2,2,2). Najlepším mladším dorastencom bol Viktor Slezák z Valaskej-Osrblie. Samo Hubač (3,1,2,1) skončil na bronzovej priečke. Boris Iglár absolvoval  streľbu v nesprávnom poradí a bol diskvalifikovaný. Juniorka Katka Husárová (2,3,3,3) mala opäť za súperku len Annu Netíkovú a tak, ako v sobotu skončila za ňou.

Poobede absolvovali svoje súťaže žiacke kategórie. V mladších žiakoch zopakoval svoje víťazstvo Martin Maťko z ŠKP Martin. Andrej Durčák aj Adam Halvoník pekne strieľali,keď netrafili po dva terče a vo výsledkoch sa oproti sobote posunuli dopredu. Andrej skončil na deviatom a Adam na desiatom mieste. Tretí náš zástupca Radoslav Repiský chyboval na strelnici až päť krát a vo výsledkoch sa zosunul až na šestnáste miesto. Dobré strelecké výsledky z Prešova ani v nedeľu nezopakovala mladšia žiačka Klára Lepeňová (4). Skončila na desiatom mieste,keď tento krát zvíťazila Rebeka Tóthová z FAN Banská Bystrica. Michaela Hubačová (0,2) v starších žiačkach vybojovala pre náš klub ďalšie tretie miesto,keď víťazskou tejto kategórie sa opäť stala Barbora Horniaková z Predajnej. Stredná žiačka Monika Dodoková (1,0) bola po problémoch so zbraňou na prvej položke kvôli použitiu väčšieho počtu nábojov  diskvalifikovaná. Zvíťazila Sára Pacerová z Valaskej-Osrblie.

Záverom treba poďakovať organizátorom za prípravu pekných pretekov.