< Predchádzajúca novinka
03.09.2016 17:29

Pokračujú súťaže letného pohára.

Na strelnici Šimáň pri Predajnej prebehli v sobotu 3.septembra posledné súťaže Slovenského Viessmann pohára pred majstrovstvami Slovenska v letnom biatlone.

Tak počas dopoludňajších pretekov malorážkarov,ako aj počas popoludňajších žiackych pretekov vládlo príjemné slnečné počasie.Až štyria pretekári klubu biatlonu Vyhne nemohli zo zdravotných dôvodov  absolvovať rýchlostné preteky. Reprezentovalo nás šesť malorážkarov a štyria žiaci.

V kategórii mladších dorastencov bol najlepší Lukáš Ottinger z Podbrezovej. Náš Boris Iglár po streľbe 2,1 obsadil pekné štvrté miesto. Dve priečky za ním dobehol Samuel Hubač (2,2). Najlepším starším žiakom bol Áron Herneczky z Maďarska. Najlepším Slovákom bol na druhom mieste Matej Baloga z Prešova. Tretiu priečku obsadil Samuel Závalec (3,0). Náš druhý zástupca Róbert Valenta (3,1) dobehol na piatom mieste.V kategórii starších dorasteniek bola najlepšia Veronika Machyniaková z Osrblia. Marcele Luptovskej (3,1) patrila vo výsledkoch siedma priečka. Naša posledná pretekárka Katka Husárová (2,1) skončila v kategórii junioriek druhá,keď zvíťazila Anna Netíková z Brezna. V tejto kategórii štartovali len dve pretekárky.

Najlepším mladším žiakom bol Sebastián Belicaj z Brezy.Náš Adam Halvoník (1) dobehol v tejto najpočetnejšej kategórii na štrnástom a Radoslav Repiský (5) na devätnástom mieste. V kategórii stredných žiačok skončila pod stupňami na štvrtom  mieste Andrea Trubanová (2,1).V tejto kategórii zvíťazila Katarína Čanecká z Čadce-Skalité. Kategóriu starších žiačok ovládla Ema Kapustová z Revúcej. Naša Michaela Hubáčová (0,2) skončila piata.

Preteky s masovým štartom v nedeľu budú už prvou súťažou majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone pre túto sezónu.