< Predchádzajúca novinka
24.09.2016 19:21

Na Rovni začali majstrovstvá Slovenska.

V sobotu 24. septembra sme u nás usporiadali rýchlostné preteky majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone.

Počas celého dňa vládlo u nás ideálne slnečné  jesenné počasie bez vetra. Na štart sa v jednotlivých kategóriách postavilo vyše 190 zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Podvečer sa potom ešte na štart pretekov prípraviek postavilo až dvadsať osem šikovných detí.V hlavnej mužskej kategórii sa majstrom Slovenska stal Matej Kazár z VŠC Dukla. Najlepšou ženou bola Paula Schorná z Čiech. Klub biatlonu Vyhne reprezentovalo pätnásť pretekárov. Po trojmesačnom pracovnom pobyte za morom sa na štart postavil aj Juraj Valenta,ktorý po streľbe 1,2 dobehol na desiatom mieste. Juniorka Katka Husárová (1,3) dobehla tretia,keď zvíťazila Anna Netíková z Brezna. Najlepšou staršou dorastenkou bola Veronika Machyniaková z Valaskej-Osrblie. Marcela Luptovská (1,2) skončila siedma. Starší dorastenec Matej Baloga z Prešova opäť ovládol túto kategóriu,kde sme mali až trojnásobné zastúpenie. Tretí a v rámci majstrovstiev Slovenska druhý skončil Matej Lepeň (1,0). Hneď za ním po takej istej peknej streľbe (1,0) dobehol  Samo Závalec. Róbert Valenta (1,3) vybojoval piatu priečku.  Tomáš Sklenárik zo ŽP Šport Podbrezová sa stal majstrom Slovenska v mladšom doraste chlapcov. Naši Samo Hubač (0,3) a Boris Iglár (2,4) skončili na piatom a desiatom mieste.

Jedinú žiacku medailu pre nás získala po čistej streľbe  Michaela Hubačová (0,0). Za tretie miesto bola bronzová.V tejto kategórii bola najlepšia Janka Graňáková z Valaskej-Osrblie. Sára Pacerová z Valaskej-Osrblie bola najlepšia v stredných žiačkach. Andrea Trubanová (1,2) dobehla deviata  a Monika Dodoková (1,2) po odovzdanom výkone pätnásta. Andrej Durčák (1) skončil  na šiestom, Adam Halvoník (4) na osemnástom a Radko Repiský (4) na dvadsiatom prvom mieste, keď majstrovský titul získal Maxim Mejtský z Martina.Najlepšou mladšou žiačkou sa stala Lea Mišunová z Valaskej –Osrblie. Našej Kláre Lepeňovej (4) patrila jedenásta priečka.

Sezóna vyvrcholí v nedeľu vytrvalostnými pretekami.