< Predchádzajúca novinka
12.02.2017 18:04

Máme štyroch majstrov Slovenska vo vytrvalostných pretekoch.

Samo Závalec ,Matej Lepeň,Miška Hubačová a Ľubomír Lepeň vybojovali 12. februára v Osrblí zlaté medaile vo svojich vekových kategóriách.

V Osrblí sa súťažilo za ideálneho zimného počasia  na veľmi rýchlom snehu o prvé sady cenných kovov vo vytrvalostnom preteku. Najlepším juniorom sa stal Poliak Szymon Kaczynski pred našim Samom Závalcom,ktorý po peknej streľbe 1,1,2,0 vybojoval titul majstra Slovenska. Róbert Valenta (1,2,1,2) dobehol na šiestom mieste,ako štvrtý najlepší Slovák.  Kategóriu starších dorastencov ovládol s náskokom vyše dvoch minút náš Matej Lepeň (1,1,0,1),ktorý k peknej streľbe pridal aj najlepší bežecký čas. Samo Hubač (3,2,1,2) skončil na štvrtom mieste a vybojoval slovenský bronz.O dve priečky za nim skončil Boris Iglár (2,2,2,2). Aj mladšia dorastenka Michaela Hubačová pridala k najlepšiemu bežeckému času výbornú streľbu 1,0,1,0 a získala naše ďalšie zlato. Posledný titul vybojoval v stredných mužoch tréner našich dorastencov Ľubomír Lepeň (1,2,0,1).

Aj žiacke kategórie pretekali v ideálnom počasí. Mathias Schwarzbacher z Brezna bol najlepším stredným žiakom. Andrej Durčák (0,3) skončil v tejto najpočetnejšej vekovej kategórii,kde štartovalo 24 pretekárov pätnáste miesto. Radoslav Repiský (4,3) skončil o tri priečky za nim na osemnástom mieste. Našu favoritku v stredných žiačkach Monika Dodokovú sklamala na prvej streľbe (4) záklopka na puške. Až po jej oprave po druhej bezchybnej streľbe nakoniec vybojovala bronzovú medailu. Klárka Lepeňová (2,1) po chorobe vybojovala desiatu priečku. Zvíťazila Kristína Makovínyová z Predajnej. Pod stupňami víťazov na štvrtom mieste dobehol mladší žiak Adam Halvoník,keď zvíťazil suverén tejto kategórie Sebastián Belicaj z Brezy.

Sezóna vyvrcholí o tri týždne poslednými dvomi súťažiami o cenné biatlonové kovy. Ešte pred tým nás čakajú majstrovstvá sveta juniorov a kadetov. Nich by sa mali z nášho klubu zúčastniť Samo Závalec, Róbert Valenta, Matej Lepeň a Samo Hubač. Tieto mená musí ešte schváliť v pondelok prezídium SZB.