< Predchádzajúca novinka
04.03.2017 18:29

Majstrovské tituly Lepeňa a Dodokovej v rýchlostných pretekoch.

Domáca biatlonová sezóna vyvrcholí majstrovstvami Slovenska počas prvého marcového víkendu v NBC v Osrblí rýchlostnými pretekami a pretekami s hromadným štartom.

Len štyri dni po majstrovstvách sveta mládežníkov sa v Osrblí konajú ďalšie vrcholné preteky sezóny. Počas celého dňa vládlo skoro až jarné počasie s teplotou vzduchu okolo 10 stupňov nad nulou. Sneh zostal len na tratiach a bol ťažký a mokrý. Na strelnici striedavo úradoval aj nárazový vietor. Vo farbách klubu biatlonu Vyhne sa predstavilo osem malorážkarov a šesť vzduchovkárov. V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil Henrich Lonský z ŠKP Banská Bystrica.Pekné tretie miesto vybojoval náš „servisák“ Juraj Valenta po streľbe 0,2. Jeho mladší brat Robo absolvoval v kategórii juniorov pretek bez možnosti získať majstrovskú medailu,lebo na štarte sa zišli len dvaja a to je podľa pravidiel málo. Po streľbe 1,4 skončil na prvom mieste. Najlepšou juniorkou bola Laura Chovanová z Liptovského Hrádku. Marcela Luptovská (1,4) vybojovala pre nás bronzovú medailu. Na štvrtom mieste dobehla Katka Husárová (1,2). Titul majstra v staršom doraste získal pre náš klub Matej Lepeň (0,1).Hneď za ním skončil a striebro vybojoval Samuel  Hubač (0,2). Obaja si doniesli výbornú formu ešte z majstrovstiev sveta a  nedali konkurencii žiadnu šancu. Boris Iglár (3,5) po horšej streľbe skončil na siedmom mieste.  Mladšia dorastenka Michaela Hubačová (2,1) sa dnes dosť trápila na trati a nakoniec skončila na štvrtom mieste. Zvíťazila Mária Remeňová zo ŽP Šport Podbrezová.

Poobede sa na štart postupne stavali žiacke kategórie. Najlepším  stredným žiakom bo Peter Fialka z Čierneho Balogu, inak brat našich úspešných reprezentantiek. V tejto kategórii sa na štart postavilo až 28 chlapcov. Andrej Durčák (3,3) dobehol na štrnástom a Radoslav Repiský (4,4) na dvadsiatom prvom mieste. Vtej istej vekovej kategórii dievčat získala majstrovský titul na našu veľkú radosť Monika Dodoková (0,2). Jedenásta priečka vo výsledkoch patrila Kláre Lepeňovej (1,3). Posledný cenný kov pre nás vybojoval mladší žiak Adam Halvoník,ktorý obsadil tretie miesto. Samko Štefanka dobehol na trinástom mieste.

Sezóna vyvrcholí v nedeľu pretekami s hromadným štartom.