< Predchádzajúca novinka
05.03.2017 18:43

A máme po biatlonovej sezóne.

V Osrblí 5. marca už v typicky jarnom počasí s teplotou vzduchu vyše 10 stupňov nad nulou vyvrcholila „masákmi“ domáca biatlonová sezóna 2016/2017.

V kategórii mužov A sa už o tituly v tejto disciplíne súťažilo skôr,ale v rámci Slovenského pohára bol dnes najlepší Henrich Lonský z ŠKP Banská Bystrica. Na štvrtom mieste dobehol náš Juraj Valenta (1,0,2,2). Aj v junioroch sa nemohli z dôvodu nízkeho počtu pretekárov udeľovať majstrovské tituly. Najlepší bol Róbert Valenta. Majsterkou Slovenska v kategórii juniorov sa stala Laura Chovanová z Liptovského Hrádku. Bronz pre klub biatlonu Vyhne získala Marcela Luptovská (3,0,3,3). Hneď za ňou skončila na štvrtom mieste Katka Husárová (1,2,2,0). Lukáš Ottinger z Podbrezovej bol najlepším starším dorastencom.  Na striebornej priečke dobehol Matej Lepeň (1,0,3,2) a bronz pre nás vybojoval Samuel Hubač (1,2,2,1). Tretí náš zástupca v tejto kategórii Boris Iglár (3,4,2,0) dobehol na šiestom mieste. Najlepšou mladšou dorastenkou bola Zuzana Remeňová z Podbrezovej. Našej Michaele Hubačovej (2,1,2,4)počas tohto víkendu trate v Osrblí vôbec nechutili a tomu zodpovedala v jej prípade dnes až ôsma priečka.

Domáci Adam Černák zvíťazil v kategórii stredných žiakov. Z našej dvojice sa viac darilo Radkovi Repiskému (3,3), ktorý dobehol na štrnástom mieste. Osemnásta priečka patrila vo výsledkoch Andrejovi Durčákovi (3,4). Kristína Makovínyová z Predajnej bola najrýchlejšia stredná žiačka. Žiaľ našej Monike Dodokovej (3,4) bojujúcej s ňou o titul na druhej položke vypadli zo zásobníka náboje a časová strata pri ich dobíjaní jej už neumožnila skončiť lepšie,ako na bronzovej priečke. Na peknom siedmom mieste v tejto kategórii skončila o rok mladšia Klára Lepeňová (0,2). Našu poslednú medailu tejto zimy získal po bojovnom výkone mladší žiak Adam Halvoník. Na desiatej priečke do cieľa dobehol debutant tejto zimy Samuel Štefanka.

Aj, keď nás komplexné vyhodnotenie zimy ešte len čaká, záverom treba okrem pretekárom vysloviť veľkú vďaku za pomoc počas celého tréningového roka aj celému realizačnému tímu. Či už to boli tréneri,servis lyží,ľudia starajúci sa o trate,či odvoz na tréningy a preteky.