< Predchádzajúca novinka
10.06.2017 17:54

Letný pohár žiakov pokračoval v Prešove.

Počas druhého júnového víkendu prebieha v Prešove časť Sigord ďalšie kolo Slovenského pohára žiakov v letnom biatlone.V príjemnom počasí sa na štart rýchlostných pretekov postavilo sto jedna pretekárov z celého Slovenska.

Klub biatlonu Vyhne opäť reprezentovalo sedem pretekárov. Aj keď sa skoro všetci oproti prvému kolu vo všeobecnosti zlepšili  bolo chýb na strelnici toľko,že tréner bol zrelý na silnú tabletku,aby ho „netrafil šľak“. Ale poďme postupne. V mladších žiakoch opäť zvíťazil Sebastián Belicaj z Brezy. Samko Štefanka trafil dva terče a v zápale boja nabil už náboj číslo šesť za čo by nasledovala diskvalifikácia,ale našťastie ho nevystrelil.Obsadil siedme miesto. Adam Halvoník (4) skončil hneď za ním na ôsmom mieste. Najviac sa darilo Jurajovi Glezgovi (3),ktorý trafil hneď prvé dva terče , potom ďalšie dva minul a posledný náboj vystrelil omylom bez mierenia. Skončil na piatom mieste a od medaile ho delilo 16 sekúnd, čo je zhruba čas kola, ktoré musel bežať za omylom vystrelený náboj. V stredných žiakoch bol najlepši Adam Černák z Osrblia. Naše kiksi pokračovali. Andrej Durčák (1,2) po peknej streľbe zabudol po druhej položke odbočiť na trestné kolo,takže mu k času museli pripočítať dve trestné minúty. Skončil na štrnástom mieste. Bez prirážky by bol najhoršie na siedmom mieste. Radko Repiský sa trápil na strelnici (5,4) a po každej streľbe neodbehol po jednom kole. Takže ďalšie dve minúty prirážky k času. Obsadil 23 miesto. Michal Śtefanka mal pri prvej položke krížnu streľbu,takže musel bežať päť kôl (aj on odbehol o jedno kolo menej) aj , keď do vedlajšieho terču mal zásahy. Na druhej položke dal za tri a skončil na dvadsiatom druhom mieste. Klára Lepeňová (0,1) výborne strieľala a obsadila štvrté miesto len jedenást sekúnd od víťazky Kristíny Makovínyovej z Predajne.  V tejto kategórii bolo prvých päť dievčat v odstupe len 11,1 sekundy.

Súťaže pokračujú v nedeľu masovými štartami.