< Predchádzajúca novinka
02.07.2017 20:58

Začali súťaže Slovenského pohára malorážkarov.

Klub ŠKP Banská Bystrica zorganizoval v národnom biatlonovom centre v Osrblí v dňoch 1.-2. júla Slovenský pohár v letnom biatlone pre dospelé kategórie.

Nakoľko sa nenašiel organizátor prvého kola plánovaného v prvej polovici júna súťaže letného pohára začali až druhým kolom. Bohužiaľ letnému termínu zodpovedala aj účasť pretekárov, keď sa na štart v postavilo len 55 pretekárov. Aj klub biatlonu Vyhne mal len polovičné zastúpenie,kedže  Juraj Valenta,Samo Závalec, Matej Lepeň aj Marcela Luptovská sú mimo Slovenska. Súťažilo sa v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch. V mladších dorastenkách bola v sobotu najlepšia domáca Júlia Machyniaková a v nedeľu Zuzana Remeňová zo ŽP Šport Podbrezová. Naša Michaela Hubačová  v sobotu po streľbe 1,3 skončila šiesta a v nedeľu po čistých ležkách a horších stojkách (0,3,0,2) štvrtá. Jej brat Samo štartujúci v staršom doraste obsadil v sobotu štvrté miesto (streľba 1,4) a v nedeľu piate (2,3,1,1). Oba preteky ovládol Lukáš Ottinger zo ŽP Šport Podbrezová. Najlepších juniorom bol v oboch pretekoch Matej Baloga z Prešova. Náš Róbert Valenta skončil vždy na druhom mieste. V sobotu v rýchlostných pretekoch po streľbe 2,3 a v nedeľu vo vytrvalostných pretekoch po streľbe 3,1,3,1. Aj juniorky mali v oboch dňoch rovnakú víťazku. Stala sa ňou domáca Veronika Machyniaková. Katka Husárová dobehla v sobotu (2,1) tretia a v nedeľu (0,1,2,2) štvrtá.