< Predchádzajúca novinka
02.09.2017 17:17

Juraj Glezgo tretí v rýchlostných pretekoch.

Slovenský pohár v letnom biatlone pokračoval v sobotu 2.septembra na strelnici Šímáň pri Predajnej

Počas celého dňa vládlo príjemné slnečné počasie s miernym vetrom na strelnici. V dopoľudňajších pretekoch nás reprezentovala len juniorka Katka Husárová,ktorá po streľbe 1,1 dobehla na štvrtom mieste. Zvíťazila Veronika Machyniaková z Osrblia. Naši juniori a dorastenci sú na príprave v Letohrade a v Ramsau.

Poobede sa na štart rýchlostných pretekov žiakov postavilo šesť našich zástupcov.Chýbal len chorý Andrej Durčák. Hneď naši mladší žiaci nás milo prekvapili najmä ich streleckými výkonmi,ktoré boli lepšie ,ako v prých dvoch kolách na jar. Adam Halvoník po bezchybnej streľbe obsadil len vďaka slabšiemu behu „až“ siedme miesto. Piaty dobehol po troch chybách na strelnici a dobrom behu Samko Štefanka. Najviac radosti nám v tejto kategórii urobil Juraj Glezgo,ktorý urobil na strelnici len jednu chybu a dobrým bežeckým výkonom si vybojoval tretie miesto,čo znamená jeho prvé pódiové umiestnenie v biatlone. V najpočetnejšej kategórii stredných žiakov zvíťazil Adam Ćernák z Osrblia. Našim dvom zástupcom to už na strelnici nešlo tak dobre, čomu potom zodpovedalo aj umiestnenie v cieli. Radko Repiský (4,3) skončil na dvadsiatom druhom a Michal Štefanka (3,1) na dvadsiatom mieste. Naša jediná žiačka Klára Lepeňová (3,1) obsadila v stredných žiačkach siedmu priečku.Zvíťazila Nina Oravcová z Osrblia.

V nedeľu sa bude bojovať o prvé domáce tituly v pretekoch s hromadným štartom.