< Predchádzajúca novinka
04.03.2018 20:04

Bronz Mišky Hubačovej v hromadnom štarte.

Domáca sezóna vyvrcholila v Osrblí v nedeľu 4. marca pretekmi s hromadnými štartmi.

V ideálnom počasí na perfektne pripravených tratiach v národnom biatlonovom centre uzavreli biatlonisti súťaže zimnej sezóny 2017/2018 pretekmi o tituly majstrov Slovenska vo všetkých kategóriách. Mladšia dorastenka Michaela Hubačová získala pre nás poslednú bronzovú medailu v sezóne. Titul vybojovala Barbora Horniaková z Predajnej.

Najlepším stredným žiakom bol  Matthias Schwarzbacher z Brezna. V konkurencii 29 pretekárov sa z našej pätice najviac darilo Andrejovi Durčákovi. Dobehol na siedmej priečke. Michal Štefanka obsadil deviate, Juraj Glezgo štrnáste,Adam Halvoník pätnáste a Rado Repiský dvadsiate štvrté miesto,keďže dostal prirážku za neodbehnuté trestné kolo.  Klára Lepeňová skončila v dievčenskej kategórii jedenásta. Mladší žiak Samo Štefanka dobehol na šiestom a Richard Repiský desiatom mieste. Mimochodom žiacke kategórie rozšírili svojou účasťou aj pretekári z Čiech a Maďarska.

Biatlonové súťaže síce skončili,ale už o týždeň v nedeľu máme v pláne zúčastniť sa na Skalke tradičného XCX crosu.