< Predchádzajúca novinka
17.03.2018 21:12

XXII. Ročník Memoriálu francúzskych partizánov

Na záver sezóny je priestor sa zúčastniť aj netradičných pretekov. Zatiaľ čo minulý víkend to bol ski-cross na Skalke, tento víkend sme absolvovali beh voľnou technikou na, pre nás netradičnom mieste, Martinských holiach.

Na pretekoch boli hodnotené len kategórie mužov, žien a veteránske kategórie, preto všetci naši pretekári – vekom juniori a dorastenci boli hodnotení v kategórii mužov. Napriek tom obsadili prvé tri miesta v poradí: Róbert Valenta, Samuel Hubač a Matej Lepeň. Pôvodne plánovaný výlet sa u Klárky Lepeňovej zmenil na jej najdlhšie preteky. Na dorasteneckých lyžiach a náročnej trati dokázala poraziť svoju jedinú o takmer 30 rokov staršiu súperku o 8 sekúnd a zvíťazila v kategórii žien. Róbert Valenta a Klára Lepeňová sa zároveň stali aj celkovými víťazmi memoriálu, keď Róbertovi veľmi dobre konkuroval hlavný usporiadateľ Ján Holiga, vekom už veterán nad 40 rokov, ktorého porazil len o 2 sekundy.