< Predchádzajúca novinka
19.05.2018 14:09

Dve tretie miesta Štefankovcov.

V Rajeckých Tepliciach bola v sobotu 19. mája rýchlostnými pretekami žiakov odštartovaná letná biatlonová sezóna 2018.

Po krátkej pauze sa museli pretekári preorientovať na letné súťaže. Na štart prvých pretekov sa postavilo 97 pretekárov z celého Slovenska. Klub biatlonu zastupovalo sedem pretekárov. V kategórii mladších žiakov zvíťazil Markus Sklenárik z Revúcej. Pekné tretie miesto obsadil po streľbe s dvomi chybami na strelnici Samuel Štefanka. Nás najmladší zástupca Richard Repiský po štyroch chýbach a jednom neodbehnutom trestnom kole skončil na desiatej priečke. Stredných žiačkach bola najlepšia Tamara Molentová z Revúcej. Naša Klára Lepeňová (2,2) dobehla desiata. V stredných žiakoch zvíťazil Martin Maťko z Martina. Tretie miesto svojho mladšieho brata po čistej streľbe (0,0) zopakoval Michal Štefanka. Andrej Durčák (1,2) dobehol na ôsmej a Juraj Glezgo (0,2) na deviatej priečke. Radoslav Repiský napodobnil nepresnú streľbu svojho mladšieho brata a taktiež zopakoval aj jeho neodbehnuté trestné kolo. Po streľbe 4,3 skončil v tejto početnej kategórii na dvadsiatom mieste.

V nedeľu vyvrcholí prvé kolo vytrvalostnými pretekami.