< Predchádzajúca novinka
09.09.2018 17:32

Majstrovské tituly pre Mateja Lepeňa a Sama Štefanku.

Majstrovstvami Slovenska vo vytrvalostných pretekoch v ideálnom počasí vyvrcholil v nedeľu 9. septembra biatlonový víkend vo Vyhniach.

V kategórii juniorov obsadili stupne víťazov naši zástupcovia. Zvíťazil Matej Lepeň (streľba 0,2,1,2) pred Róbertom Valentom 0,2,2,3 a Samom Závalcom,ktorý zostrelil všetky terče,ale keďže už robí biatlon len rekreačne bežecky na členov reprezentačného družstva Slovenska nestačil. Katka Husárová 2,2,2,2 bežala opäť v hlavnej ženskej kategórii sama. Michaelu Hubačovú 2,0,1,2 delila od medaile jedna presná rana. Skončila štvrtá, keď majsterkou Slovenska sa stala Barbora Horniaková z Brezna.

Maxim Mejstký z Martina zvíťazil v kategórii stredných žiakov. Z našich bol opäť na šiestom mieste najlepší Andrej Durčák 2,1.Juraj Glezgo 3,2 dobehol na jedenástom, Adam Halvoník 2,3 na dvadsiatom a Radoslav Repiský na dvadsiatom prvom mieste. V stredných žiačkach zvíťazila Ella Demianová z Valaskej-Osrblie. Klára Lepeňová 2,0 skončila siedma.  Majstrovský titul pre náš klub vybojoval v mladších žiakoch Samko Štefanka,ktorý minul jeden terč. Richard Repiský dobehol na trinástom mieste.

O týždeň v Predajnej rozdajú posledné letné medaile v rýchlostných pretekoch a v pretekoch s hromadným štartom.