< Predchádzajúca novinka
09.10.2018 20:24

Sedem cenných kovov na záver sezóny.

Na strelnici Šimáň pri Predajnej vyvrcholila v dňoch 15.-16. septembra letná biatlonová sezóna 2018 majstrovstvami Slovenska.

Týždeň po vytrvalostných pretekoch,ktoré sme zorganizovali  u nás vo Vyhniach pretekári bojovali o ďalšie dve sady titulov majstrov Slovenska v letnom biatlone. V sobotu to boli rýchlostné preteky a v nedeľu preteky s hromadným štartom. Klub biatlonu zastupovalo dvanásť športovcov. Mladšia dorastenka Michaela Hubačová obsadila v sobotu siedme a v nedeľu štvrté miesto.  Jej brat Samuel vybojoval v rýchlostných pretekoch bronzovú medailu. V nedeľu potom dobehol na štvrtom mieste. V kategórii juniorov sme mali dvojnásobné obsadenie. V oboch pretekoch bol  najlepší Prešovčan Martin Baloga. Matej Lepeň získal v sobotu striebornú a a v nedeľu bronzovú medailu. Róbert Valenta získal medaile rovnakého lesku len v opačnom poradí. Katka Husárová v kategórii žien štartovala len v sobotu nakoľko všetky jej súperky dali prednosť príprave na zimu pre štartom na letných majstrovstvách.

Mladší žiak Samuel Štefanka získal po titule z domácich tratí vo vytrvalostných pretekoch aj druhý titul v rýchlostných pretekoch. V nedeľu potom dobehol na siedmom mieste.O rok mladší Richard Repiský obsadil štrnástu a jedenástu priečku. Klára Lepeňová v stredných žiačkach obsadila presne rovnaké priečky ako Richard. V najpočetnejšej kategórii stredných žiakoch sa na štart postavilo až dvadsať sedem pretekárov a my  sme v nej mali až štvornásobné zastúpenie. Veľmi príjemne nás svojimi  výsledkami prekvapil  Andrej Durčák. V sobotu obsadil druhé miesto, ku ktorému v nedeľu pridal štvrtú priečku. Dobre mu sekundoval o rok mladší Juraj Glezgo ,ktorý vybojoval ôsmu a piatu priečku. Michal Štefanka dobehol na jedenástom a deviatom a Radoslav Repiský na devätnástom a trinástom mieste.

Na našich dorastencov,ale aj žiakov ešte čakajú povinné testy výkonnosti a potom už len príprava na zimnú sezónu 2018/2019.