< Predchádzajúca novinka
10.02.2019 20:23

Slovenský pohár v biatlone – II. kolo žiakov – 9.-10.2.2019

Po MS juniorov v Osrblí pokračoval program domácich súťaží II. kolom VIESSMANN pohára žiakov. Víkend patril sobotňajším rýchlostným pretekom a v nedeľu bol obľúbený SKI KROSS, ktorý preveril hlavne obratnosť a ovládanie lyží. Oboch pretekov sa zúčastnili všetci naši siedmi žiaci.

V sobotňajších rýchlostných pretekoch najlepší výsledok dosiahol v kategórii 12-13 ročných Samuel Štefanka, ktorý po veľmi dobrej streľbe 0,1 obsadil 5. miesto. Ďalší dvaja pretekári v rovnakej kategórii - Adam Halvoník obsadil 7. a Juraj Glezgo, po zlej streľbe (3, 4), len 12. miesto, hoci bežal z našich najlepšie.

Medzi staršími 14-15 ročnými žiakmi sa stále trápime so stojkou a preto naši pretekári obsadili len miesta v druhej desiatke – Andrej Durčák 14. miesto (0,3), Michal Štefanka 18. miesto (3, 3) a Radoslav Repiský 19, miesto (2,3).

Jediná žiačka Klára Lepeňová v kategórii 14-15 ročných dievčat obsadila 15. miesto, keď takisto pokazila hlavne streľbu v stoji (0, 4).

V nedeľu sa už strieľala len ležka a aj výsledky boli predsa len trochu lepšie. Naši traja mladší chlapci sa zoradili za sebou na 6. až 8. mieste. Tentokrát bol najlepší z našich mladších chlapcov Juraj Glezgo na 6. mieste,  7. miesto obsadil Samuel Štefanka a hneď za nich sa zaradil Adam Halvoník.

V kategórii 14-15 ročných obsadil po výbornej streľbe Andrej Durčák 10. miesto, Radko Repiský 15. a po úplne pokazenej streľbe Michal Štefanka až 21. miesto. Klára Lepeňová takisto po čistej a rýchlej streľbe obsadila celkovo 9. miesto, ale keďže v kategórii bežali aj pretekárky z Česka, zo Sloveniek skončila 7.

O dva týždne už začínajú v Osrblí boje o majstrovské tituly na Majstrovstvách Slovenska, ktoré budú pre juniorov zároveň nominačné preteky na ME v Nórsku.