< Predchádzajúca novinka
25.01.2020 17:50

Konečne začali súťaže Slovenského pohára.

Až 25. januára bola v Osrblí rýchlostnými pretekmi pre všetky vekové kategórie zahájená domáca súťažná sezóna 2020.

Veľmi zlá zima, keď dlhodobo chýba sneh spôsobila, že sa najskôr na konci decembra neuskutočnili súťaže pre dorastenecké a dospelé kategórie a následne bolo preložené aj ďalšie kolo pre všetky vekové kategórie ,lebo NBC v Osrblí  organizovaním IBU cupu zaskakovalo za poľských organizátorov z Dusznik Zdroj. Počas prvého súťažného dňa panovali v Osrblí ideálne snehové, ale aj poveternostné podmienky.  Klub biatlonu Vyhne v rýchlostných pretekoch zastupovalo päť žiakov a dvaja malorážkari. V stredných žiakoch  zvíťazil Markus Sklenárik pred našim Samuelom Štefankom, ktorý na prvej položke musel absolvovať dve trestné kolá. Druhú mal čistú. V starších žiakoch nič nové. Opäť túto kategóriu ovládli chlapci z Martina, keď najlepší z ich trojice bol Maxim Mejtský. Na našej trojici bolo vidieť, že im chýbajú najmä kilometre so streľbou nakoľko vo Vyhniach sa zatiaľ túto zimu behať na lyžiach a strieľať nedalo. Michal Štefanka 1,4 skončil na siedmom, Andrej Durčák 2,2 na deviatom a najmladší z tejto trojice Juraj Glezgo 4,2 na pätnástom mieste. Nie celkom zdravá Klára Lepeňová 0,3 dobehla šestnásta, keď najlepšiou staršou žiačkou dnes bola domáca Ella Demiánová.

Poobede po  žiakoch nás potom zastupovali dvaja naši zástupcovia, ktorí to už robia pre radosť bez nejakého extra špeciálneho tréningu, ale keďže v ich kategóriách sú štyria najlepší na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov  predsa sme len čakali popredné priečky. Obaja výborne strieľali a dostali sa aj na stupne pre víťazov. Staršia dorastenka Michaela Hubačová 0,0 skončila na tretej priečke ,keď najlepšia bola Viktória Vozárová z ŠKP Banská Bystrica. Junior Matej Lepeň 0,1 vo svojej kategórii zvíťazil.

V nedeľu prvé kolo vyvrcholí rýchlostnými pretekmi žiakov s 5 sekundovými  štartami  a pretekmi  s hromadným štartom pre dorastenecké a dospelé kategórie.