< Predchádzajúca novinka
27.08.2020 14:33

Majstrovstvá Slovenska prvá časť

Stredný žiak Samuel Štefanka vybojoval pre náš klub v dňoch 15.-16. februára v Osrblí dva cenné kovy z majstrovstiev Slovenska v biatlone.

Klub biatlonu Predajná zorganizoval v národnom biatlonovom centre majstrovstvá Slovenska v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch pre všetky vekové kategórie. Počas oboch dní vládlo v Osrblí príjemné slnečné počasie. Sneh bol dopoludnia tvrdší, ako popoludní, kedy sa vplyvom slnka trochu púšťal, ale inak v tejto zlej zime boli podmienky veľmi príjemné. Náš klub reprezentovali štyria žiaci, jedna dorastenka a jeden junior. Kategóriu stredných žiakov v sobotu ovládol Martin Holló z Maďarska. Majstrom Slovenska sa stal Markus Sklenárik z Revúcej, ktorý zvíťazil aj v nedeľu. Náš Samuel Štefanka po streľbe 0,2 obsadil celkovo tretie miesto a v rámci majstrovstiev Slovenska vybojoval striebro. V nedeľu dobehol na štvrtom mieste a v rámci M SR získal po streľbe 1,1 bronzovú medailu. V starších žiakoch sme mali až trojnásobné zastúpenie. Oba preteky ovládol Martin Cienik z Martina. Michal Štefanka po čistej streľbe 0,0 dobehol v sobotu na piatom mieste a prvý krát v sezóne vybojoval prvú výkonnostnú triedu. V nedeľu po horšej streľbe 2,2 skončil na desiatom mieste. Andrej Durčák 0,3 v sobotu dobehol na desiatom mieste a v nedeľu po sympatickom bežeckom  výkone po streľbe 1,2 obsadil šieste miesto. Najmladší z tejto trojice Juraj Glezgo urobil počas oboch dní po štyri chyby na strelnici a vo výsledkoch mu v sobotu patrilo štrnáste a v nedeľu sedemnáste miesto. Staršiu žiačku Kláru Lepeňovú nepustila na štart choroba.

V kategórii starších dorasteniek bola v sobotu najlepšia domáca Tatiana Sivčáková a v nedeľu Ema Kapustová z Podbrezovej. Naša Michaela Hubačová v sobotu po streľbe 2,2 dobehla jedenásta a v nedeľu po peknej streľbe 1,0,1,1 jej patrilo vo výsledkoch šieste miesto. Junior Matej Lepeň štartoval len v sobotu, keď po streľbe 1,1 skočil na šiestej priečke. Náš odchovanec Samuel Hubač reprezentujúci už UMB BB v sobotu v tej istej  kategórii vybojoval striebro a v nedeľu bronz. Oba preteky ovládol jeho oddielový kolega Tomáš Sklenárik.