< Predchádzajúca novinka
04.10.2021 20:34

Biatlonové leto vyvrcholilo v Predajnej.

Počas prvého októbrového víkendu sa na strelnici Šimán uskutočnili majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone.

Na starej strelnici ,ale kompletne prerobených tratiach prebehli boje o majstrovské tituly v rýchlostných pretekoch a v pretekoch z hromadným štartom. Klub biatlonu Vyhne reprezentovalo šesť žiakov ,dvaja dorastenci a jedna prípravkárka. V najstarších žiakoch v sobotu zvíťazil Markus Sklenárik z Revúcej a v nedeľu Oliver Gajdošovci  z Biatlon mánie. Našim dvom zástupcom sa v sobotu po problémoch s puškami strelecky vôbec nedarilo. Samo Apfel obsadil 20. a Richard Repiský 24. miesto. V nedeľu po oprave zbraní reparát dobre zvládol Samo, ktorý slušne strieľal a obsadil v tejto početnej kategórii pekné 9. miesto. Richard dobehol na 22. priečke. V tej istej vekovej kategórii dievčat získala majstrovský titul v sobotu Michaela Straková z SKP BB a v nedeľu domáca Adela Liptaiová. Naša Karolína Benčová po peknej streľbe v sobotu skončila na 9. mieste. V nedeľu po horšej streľbe dobehla až 24. Naše jediné žiacke medaile vybojovala v kategórii najmladších žiačok Eliška Benedeková. V sobotu získala bronzovú a v nedeľu dokonca striebornú medailu. V sobotu bola najlepšia Valerie Batelková z českého Starého mesta pod Landštejnem a v nedeľu domáca Ida Bevilaqua, ktorá získala oba majstrovské tituly. V tejto kategórii štartovali aj ďalšie dve naše mladšie  zástupkyne. Veronika Škvarková obsadila 14. a 15. miesto a Laura Majzlanová 18. a 14. miesto.

Starší dorastenec Michal Štefanka štartoval len v sobote, keď obsadil 26. priečku. Zvíťazil pretekár z Česka Jan Fiala. V kategórii mladších dorastencov v sobotu zvíťazil zástupca Hybe Michal Adamov. Náš Juraj Glezgo získal za tretie miesto bronzovú medailu. Sezónu sme predsa len ukončili majstrovským titulom. V pretekoch s hromadným štartom sa majstrom Slovenska stal po peknom výkone Juraj Glezgo.